studiowarszawa

Tworzenie Stron WWW

Tworzenie Stron WWW

Strona internetowa, strona www (web page) to dokument napisany w języku HTML i udostępniony w internecie za pomocą serwera www. Otwierana za pomocą przeglądarki internetowej po stronie użytkownika strona składa się z obiektów tekstowych, graficznych, multimedialnych. W zależności od typu urządzenia, jakości, ceny, wydajności i rozmaitych celów zastosowania strony www różnią się treścią, wyglądem, szybkością i wydajnością.

Języki programowania

Istnieje wiele rodzajów języków programowania. HTML jako język znaczników nie jest językiem programowania, ale to dzięki niemu treść widoczna na stronie ma swoją strukturę. Przy pomocy języka HTML przypisuje się określonym elementom na stronie ich funkcje i właściwości. Zespół znaczników dokumentu HTML jest skończony i  składa się m.in. z takiego typu oznaczeń jak: elementy strony, atrybuty znaczników, paragrafów, tabel, klas, bloków, list, sekcji (head, body, footer), które odpowiadają ściśle określonym regułom i mają swoje odzwierciedlenie w warstwie wizualnej, tej zinterpretowanej przez przeglądarki internetowe. Języki typu PHP, ASP służą do tworzenia dynamicznych stron internetowych po stronie serwera

Znaczniki HTML i pozycjonowanie

Znaczniki nadają sens dokumentowi, określają wartość dla tekstów i obrazków, nadają hierarchię zamieszczanym treściom. Znajomość znaczników, sposób ich rozmieszczenia na stronie, dobór i zestawienie pozwalają określać sposób interpretacji zawieranych w dokumencie treści. Pozycjonowanie stron www ma swoje podstawy właśnie w tych strukturach, które jeśli są zgodne z ogólnie przyjętymi standardami WWW wpływają dodatnio na wszystko to, co w formie strony wyświetla się w przeglądarce internetowej. Zgodność i poprawność składni jest pierwszym elementem do stworzenia czytelnej dla urządzeń i wartościowej dla ludzi strony internetowej www.

Więcej na stron-www.com

Programy do tworzenia stron

Do tworzenia stron www używa się tzw. kreatorów stron, czyli edytorów wyposażonych w słownik znaczników używanych przy pisaniu dokumentów HTML. Na rynku istnieje wiele aplikacji webowych umożliwiających napisanie własnej strony. Wśród nich są programy darmowe i płatne, proste w obsłudze i złożone. Ostatecznie można napisać stronę www przy pomocy najprostszego edytora tekstu typu Notatnik Microsoft, czy Notepad++.

Do utworzenia strony www można wykorzystać własne urządzenie, jak również skorzystać z urządzeń i aplikacji dostępnych on-line w internecie. Tu jak w przypadku kreatorów mamy do dyspozycji aplikacje płatne i darmowe, proste w obsłudze i skomplikowane. Atutem i dużą zaletą dostępnych systemów jest ich wielofunkcyjność. Dzięki nim możemy redagować teksty, edytować grafikę, a także korzystając z ogromnej ilości wtyczek i pluginów wzbogacać stronę o nowe funkcje.

Strony Internetowe WWW Warszawa